Kurumsal

As Mimarlık 2007 yılında Mimar Asena Gürpınar tarafından kurulmuştur. Mimari proje alanında Ankara başta olmak üzere tüm Türkiye ve yurtdışında çalışmaları bulunmaktadır.

Mimarlığın ‘Yapı Yapma İşi’ olmanın ötesinde, insanların hayatlarına dokunan, davranışlarını şekillendiren bir ‘Sanat’ olduğunun bilincinde olan As Mimarlık; Modern Mimarlık İlkelerini, Geleneksel Mimari ile harmanlayarak, insan odaklı çalışmayı temel görev edinmiştir.

Öğrenci Yurdu, Otel, Hastane, Cami, Kültür Merkezi, Kamu Hizmet Binası, AVM, Ofis, Konut gibi farklı konularda çok sayıda projeye imza atan As Mimarlık; tasarımı bir bütün olarak ele alıp; konsept çalışmalarından uygulama, detay, maliyet çalışmalarına kadar Projenin her aşamasının hazırlanma sürecinde hizmet vermektedir. Proje ve şantiye süreçlerinde, farklı disiplinlerin projeye katkılarını organize ederek, proje yönetimini sağlamaktadır.

Özellikle Öğrenci Yurdu, Cami, Kamu Binaları, Konut Projelerinde uzmanlaşan As Mimarlık; villadan kampüslere farklı ölçeklerde proje çalışmalarına devam etmekte olup, yatırımcının ‘Estetik’, ‘Maliyet’, ‘Süre’ kaygılarına; sorumluluk ilkesiyle ‘çözüm odaklı’ yaklaşmayı ön planda tutmaktadır.

‘Mimarlar Geleceği Tasarlar.’ Geleceğin ‘Doğaya Saygılı’, ‘İnsana Duyarlı’ yapılarını tasarlamayı hedef edinen As Mimarlık 14.yılında çalışmalarına devam etmektedir.